Höysniemi seuran johtoon

alkuper.: 2017-11-20 20:38:31 -- sannahoo -- jaostot/yleisurheilu

Sunnuntaina 19.11. kuntopirkkalaiset kokoontuivat syyskokoukseen Ratinan stadionin kahvilaan. Kokouksessa käytiin läpi sääntömääräiset asiat sekä tehtiin henkilövalinnat vuodelle 2018. Seuran puheenjohtajaksi valittiin Kauko Höysniemi ja varapuheenjohtajaksi Reijo Tamminen, joka on pitkän linjan urheiluaktiivi yleisurheilun ja palloilun parissa. Tamminen valittiin myös yleisurheilujaoston puheenjohtajaksi. Aino Berg jatkaa hiihtojaoston johdossa ja Irma Saarinen toimii luistelujaoston yhteyshenkilönä.

Seuran talous on hyvällä tolalla - kiitos aktiivisen kilpailujen järjestämisen. Vuonna 2018 järjestämme kahdet SM-kilpailut: SAULin halliyleisurheilumestaruuksista kamppaillaan Pirkkahallissa 16.-18.2. ja vapaan hiihtotavan sprintit ja pitkät matkat kisataan Kaupissa 17.-18.3.