alkuper.: 2019-05-26 18:36:13 -- sannahoo -- jaostot/yleisurheilu
Ylöjärven Urheilijat järjestää kesän aikana yleisurheilun seurakisoja nuorille. Näissä kisoissa voi kokeilla/harjoitella kilpailemista ns. matalalla kynnyksellä. K-P:n aikuisyleisurheilijoilla ja niillä seuramme ulkopuolisilla, jotka haluavat kokeilla kilpailemista, on mahdollisuus osallistua näihin kisoihin seuraavina päivinä:
ke 12.6. Aikuiset: 100m, 800m ja kiekko (juoksuissa maalikamera)
ke 19.6. Aikuiset: 100m aidat (aitakorkeus kaikilla 84cm), 400m ja kolmiloikka (juoksuissa maalikamera)
Kisat pidetään Räikän kentällä Räikäntie 3, Ylöjärvi. Kilpailut alkavat klo 17.00. Kisoihin syytä ilmoittautua noin ½ tuntia ennen kisoja. Kilpailuissa ei ole osanottomaksua, ei palkintoja, eivätkä tulokset ole tilastokelpoisia.
K-P vastaa kisoissa kiekon ja kolmiloikan järjestelyistä ja siihen tarvitaan seurastamme vapaaehtoisia toimitsijoita. Ilmoittautuminen Reijo Kauppilalle. Toimitsijoillamme on myös mahdollisuus osallistua kilpailtaviin lajeihin.
Yhteyshenkilö Reijo Kauppila reijo.kauppila@elisanet.fi ja p 0405116578